Bathory

2. listopadu 2008 v 11:03 | Pinky^^ |  +Movie+
BATHORY (v Guinessově knize jako vrah s nejvíce obětmi)
Filmový příběh začíná v době kdy je Alžbětě Bathory 32 let.
Fotografie


Manžel Ferenc ji brzy po svatbě vymění za svět bojů s Turky a ona tráví celé měsíce pouze s dětmi a služkami. V této opuštěnosti se její život skříží s osudem mladého italského malíře Caravaggia, který ví, jak ocenit krásu ženy a vážit si lásky.

FotografieFotografie
Když se její málem mrtvý Ferenz vrátí s nejlepším přítelem Turzem z bitvy,všechno mu dojde (to že malíř s jeho ženou tráví víc času než by měl) a s Turzem se ho pokusí otrávit jedem,který mu nasypou do vína,jenže Alžběta mu to víno nevědomky vezme a napije se z něho!Jed začíná působit hned a král dá ihned povolat léčitelku-čarodějnici Darvulii.
Fotografie
Pro toho,pro koho mělo být víno určené,tedy pro malíře Caravaggia by měl život skončit tím že ho král nechá zazdít....ale neskončí protože uteče.Mezitím se Alžběta uzdravuje...Čarodějnici Darvulii si zamilovala a ona se stane tou s kterou teď bude trávit nejvíce času.
Alžběta je sice krásná,ale bledá,také pořád slyší šum moře a ví že je něco v nepořádku.A tak jí Darvulie dlouhé měsíce léčí,a dělá lektvary aby Alžběta zůstala zdravá a hlavně navždy krásná.
Fotografie
S Caravaggiem se znovu vidí až po několika letech,ale také naposled,jsou násilně odloučeni a její milovaný Caraggio později umírá..nejspíše na horečku...
Fotografie
Zanedlouho jí zemře i manžel Ferenc v bitvě..a tak si uvědomuje že ,,všechny které miluje strácí"
Alžběta musí začít bojovat proti intrikám palatina Thurza, který se snaží zmocnit se jejího majetku.

Fotografie
Ale proti Alžbětě se vše spikne,dokonce z ní chtějí udělat vražedkyni mladých panen,díky nímž se může koupat v panenské krvi.Ale všechno je jinak,tomu věří i dva mniši,kteří se zabydlí na krátký čas v hospodě jedné z vesnic u čachtického hradu.Chtějí zjistit co je vlastně pravdou.Fotografie
Ve vesnici zavládá zmatek...lidé nalézají v okolí čím dál tím víc mrtvých panen a většinou jsou to Alžbětiny služky.Jelikož se lidé bojí,že snad přijde i řada na ně,zavládne strach a panika,Alžběty se chtějí zbavit!
FotografieFotografie
Mezitím Darvulie pořád léčí královnu svými lektvary.Ale Alžbětin stav se naopak čím dál víc zhoršuje..to už potom není vůbec při smyslech,a zabije (teď už opravdu) svou služku Sáru,která jí nechtěně stříhne při úpravě vlasů.ALe to vše si neuvědomuje,protože když jí později zavolá,tak jí Darvulie řekla že je mrtvá...jenže Alžběta si myslí že jí zabyla právě Darvulie a zavře jí do vězení.
Fotografie
Teď teprv zůstala uplně SAMA bez pomoci všech ostatních.Jediné co jí zůstalo byl její malý syn a služka Lucie(té i její rodině dá později svobodu)
Fotografie
Turzo a další lidé chtějí světu dokázat že Alžběta a je opravdu vrah a koupe se v panenské krvi.Do jejího sklepení jí její služka(která slouží Turzovi)dotáhne všechny dívky které pochytají a zavře je tam.Aby měli nějaký důkaz k tomu že aby Alžbětu mohli zavřít do vězení a její nejbližší popravit.To se Turzovi také povede.
Poté co jí zavřou se velmi zestárlá Alžběta dobrovolně zabije.

VIDEO:


*
*
*

Muj nazor: Tenhle 2hodinovej film byl malinko vic na mě trošku krvak :D ale jinaak...fakt dobrej:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LuCcLoLLiPoP LuCcLoLLiPoP | Web | 3. listopadu 2008 v 18:11 | Reagovat

tky sem na tom byla v kině :] je to dost drsnej film no, s ničim se tam moc neserou :D Alee ke konci už sem si řikala kdy to konečně skončííí? :D:D částečně proto, že už mě to nebavilo páč to bylo prostě moc dlouhý, částečně protože sem potřebovala na záchod .. :D:D

2 Tynie Tynie | Web | 3. listopadu 2008 v 18:37 | Reagovat

na to som bola pred necelym tyzdnom v kine, zo skolou a podla mna to je uplne perfektny film ^^

sice nieje to tam vsetko vykreslene tak, ako hovoria dejiny, ale myslim, ze ked to je film, mozu si tam domysliet hocico, takze fakt, sto bodov za toto :P :D a mas pravdu, brutalny krvak to je, ale inak .... ^^

3 Pinky^^ Pinky^^ | Web | 3. listopadu 2008 v 19:00 | Reagovat

LuCc

hh mě už to ke konci taky moc nebavilo,přišlo mi to strááášně dlouhy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama